O Organizatorach

Organizatorem Miechowskiego Festiwalu Książki jest Fundacja Stawiamy na Rozwój.

Jest organizacją powstałą w 2022 roku, w której swoje bogate doświadczenie wykorzystują jej członkowie. Misją fundacji jest rozwój rozumiany bardzo szeroko i skierowany do każdej grupy wiekowej. Głównym celem jest inicjowanie, wspieranie, prowadzenie i promowanie działań m.in. edukacyjnych i rozwojowych, w tym czytelnictwa.

Jednym z pierwszych działań podjętych przez fundację, było utworzenie sieci Biblioteczek Plenerowych w gminie Miechów. Projekt spotkał się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. W wyniku tego przedsięwzięcia zrodziła się dalsza chęć do promocji czytelnictwa w Polsce. Systematycznie prowadzone są zbiórki książek, ich bezpłatna wymiana a także częste akcje mające na celu promowanie czytania, zarówno u dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Więcej informacji tutaj.

Fundacja Stawiamy na Rozwój promuje lokalne wydarzenia kulturalne. Takim wydarzeniem była 160. rocznica wybuchu Postania Styczniowego, w którym ważną rolę odegrała Bitwa Miechowska. Z tej okazji fundacja wraz z Partnerami – Gminą Miechów i Muzeum Ziemi Miechowskiej, przygotowała wystawę plenerową w tej tematyce. Wernisaż wystawy oraz poświęcone tej tematyce wykłady, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Obecnie wystawę można oglądać na Rynku w Miechowie. Więcej informacji tutaj.

Ważnym działaniem podejmowanym przez fundację jest również promocja zdrowego stylu życia i organizacja zajęć sportowych. Już na stałe w kalendarz zostały wpisane zajęcia fitness, odbywające się w okresie letnim w pięknym otoczeniu przyrody, czyli w zrewitalizowanym Parku Miejskim w Miechowie. Zajęcia przyciągają uczestników przyjemną atmosferą i wspólną motywacją do zmiany nawyków, zarówno żywieniowych jak i aktywności fizycznej.

Inne projekty i przedsięwzięcia podejmowane przez fundację:

„Młody Miechów! Inicjujesz – Decydujesz – Działasz” – projekt skierowany do miechowskiej młodzieży, polegający na motywowaniu młodych ludzi do podejmowania inicjatyw. Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Moc atrakcji podczas wakacji” – zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Projekt współfinansowany przez gminę Miechów.

„Niespełnione nadzieje, utracone szanse. Bitwa Miechowska na tle Powstania Styczniowego” – opracowanie i wydanie folderu o Bitwie Miechowskiej, wystawa plenerowa wraz z organizacją wernisażu. Dofinansowano z Biura Niepodległa i Gminy Miechów.

„Rozwój to podstawa” – projekt rozwojowy fundacji, polegający na zakupie sprzętu do prezentacji multimedialnych. Finansowany przez FIO Małopolska Lokalnie.

Podobne wpisy