FESTIWALOWE ATRAKCJE

11-13 października w Miechowie (piątek, sobota i niedziela) to trzy dni atrakcji i wydarzeń literackich oraz pięknych wrażeń z obcowania z literaturą i światem autorów oraz innych wystawców. Od rana do wieczora, będą miały miejsce targi książki, spotkania autorskie, warsztaty, strefa dla dzieci i młodzieży połączona z wręczaniem nagród.

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających

Spotkania z autorami

Od rana do wieczora będą odbywać się spotkania z autorami znanymi na całym świecie jak
i z mniej znanymi lokalnymi pisarzami.

Warsztaty

Zarówno dzieci jak i młodzież będą mogli skorzystać prowadzonych warsztatów przez bibliotekarzy, autorów i przedstawicieli innych organizacji.

Strefa autografów

Specjalne stanowisko na którym
w ustalonych godzinach znani
i mniej znani autorzy będą podpisywać książki swoim czytelnikom.

Stoiska z książkami

Bloki tematyczne

Konkursy

Nowości wydawnicze

Nagrody

Kawa i ciastko

Miejsce Festiwalu

Festiwal Książki w Miechowie odbędzie się na Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie. Ta przestrzeń, idealna na wydarzenie o tak szerokim profilu pozwoli na wygodne i swobodne, nieograniczone czasowo ani przez kapryśną pogodę obcowanie z wystawcami, zakupy, rozmowy i spędzenie czasu w aurze bliskości z magią literatury. Hala Sportowa to budynek dwupoziomowy. Parter zgromadzi wystawców Festiwalu Książki, scenę dla wyśmienitych gości, których będzie można posłuchać i porozmawiać wspólnie na tematy związane z czytelnictwem i światem książek. Piętro Hali pomieści swobodnie: salę warsztatową dla dzieci i młodzieży. To tutaj również będą prowadzone specjalistyczne spotkania a strefa gastro zapewni chwilę komfortu i odpoczynku przy kawie i ciasteczku. Tuż przy Hali jest kilka miejsc parkingowych, a kolejne parkingi, w bliskiej odległości od Hali pozwolą na wygodny akces na festiwal.

Rękodzieło

Gra terenowa

Autografy

Znane nazwiska

Wystawa

Wymiana książek

Otoczenie

Miechowska duma, świeżo zrewitalizowany Park Miejski z jednym z największych placów zabaw w okolicy oraz niezliczonymi ścieżkami w ostoi drzew, jest dodatkową atrakcją dla małych i dużych przybywających na to wydarzenie. W samym Miechowie, oferta noclegowa obejmuje kilka hoteli i hosteli, natomiast w odległości kilkunastu kilometrów od Miechowa można zatrzymać się w hotelach o średnim i wysokim standardzie. Miechów ma świetnie rozwiniętą ofertę gastronomiczną i liczne lokalne restauracje, które oferują różnorodne dania, również kuchni włoskiej,
w dobrej cenie.

Małe nie znaczy zapomniane. Dlatego, z dumą i radością zapraszamy do naszego małego miasteczka, nie tylko na Festiwal Książki, ale i przy okazji, do skorzystania z naszej oferty turystycznej i krajoznawczej.

Partnerzy

Patronat medialny

Partnerzy wspierający