Organizatorzy Festiwalu Książki Miechów zapraszają do współpracy
wszystkich wydawców, którzy pragną pojawić się na targach książek.

Data i miejsce wydarzenia


11-13 październik 202
w Miechowie


11.10.2024 (piątek) – godz. 17.00–21.00
12.10.2024 (sobota) – godz. 10.00–19.00

13.10.2024 (niedziela) – godz. 10.00–18.00

O Miechowie

Zaplecze noclegowe
i gastronomiczne

Miechów znajduje się w północnej części województwa małopolskiego i niemal bezpośrednio graniczy z województwem śląskim i świętokrzyskim. Leży przy trasie S7 Kraków -Warszawa, około 35 km od Krakowa i 80 km od Kielc. To zaledwie 35 minut pociągiem z Krakowa zaś trasa S7 pozwala na bardzo szybką podróż z Kielc. Ziemia miechowska, bogata historycznie, posiada niezrównane walory turystyczne. To tutaj znajduje się Bazylika Grobu Bożego, z kopią Grobu Jerozolimskiego a świątynię odwiedzają pielgrzymi z całego świata. Zrewitalizowany, nowoczesny z poszanowaniem przyrody i zieleni Park Miejski jest codzienną atrakcją Miechowa dla rodzin z dziećmi i spragnionych oddechu wśród natury spacerowiczów.

W samym Miechowie znajduje się hotel oraz kilka hosteli.
W niedalekiej odległości (kilkanaście kilometrów) od Miechowa można przenocować w hotelach o średnim i wysokim standardzie. Lokalne restauracje oferują smaczne i sezonowe jedzenie w przystępnych cenach. Dodatkowo, podczas wydarzenia na terenie bądź w bliskim sąsiedztwie będzie tzw. „mała gastronomia”.

Stoiska

Przestrzeń wystawowa będzie otwarta. Organizator zapewnia stoliki oraz krzesła (standardowo 2 stoliki i 2 krzesła), a także przestrzeń do rozstawienia swoich materiałów, regałów, itd. W razie potrzeby innej organizacji stoiska, prosimy o wcześniejszy kontakt. Zapewniamy również jednolite podpisy stoisk wystawców. Otwarta przestrzeń zgromadzi wystawców Festiwalu Książki w ramach targów, scenę dla wyśmienitych gości, których będzie można posłuchać i porozmawiać wspólnie na tematy związane z czytelnictwem i światem książek. Organizator również prosi o zgłaszanie przez wydawnictwa osób do prelekcji, spotkań autorskich i prowadzenia warsztatów. Dodatkowe sale swobodnie pomieszczą: zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży. To tutaj również będą prowadzone specjalistyczne spotkania a strefa gastro zapewni chwilę komfortu i odpoczynku.

Lokalizacja

Miechów

Parkingi:

Parking przy Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie – ul. Racławicka 23,
Parking przy boisku Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie – ul. Konopnickiej 2
Parking przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Miechowie – ul. Konopnickiej 13
Parking przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie – ul. Konopnickiej 4
Parking na Rynku Głównym oraz na Placu Kościuszki

Partnerzy

Patronat medialny

Partnerzy wspierający