Festiwal Książki 2023

W dniach 6-7 października odbył się pierwszy Miechowski Festiwal Książki. Było to wydarzenie kulturalne, skierowane do miłośników książek. Zgromadził ludzi w każdym wieku i z różnych części świata.

Zorganizowane zostały spotkania z autorami oraz innymi osobami związanymi z książkami (autorów i poetów, osoby promujące czytelnictwo, recenzentów, dziennikarzy), targi książki, zajęcia i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, gra terenowa, wymiana książek i wiele innych atrakcji.

Nie obyło się bez spotkań autorskich z takimi gwiazdami jak: Mariusz Szczygieł (reporter, felietonista), Joanna Kuciel-Frydryszak (autorka bestselleru „Chłopki”), Przemysław Żarski (autor kryminałów), Ewelina Karpińska-Morek (dziennikarka, autorka książek dokumentalnych), Nathalie K. Flower (autorka książek dla kobiet). Wykład na temat tłumaczeń dzieła Macieja Miechowity „Kronika Polaków” wygłosił ks. Michał Cichoń. Ciekawym aspektem festiwalu była wystawa reportażysty Patryka Bułhaka wraz ze spotkaniem autorskim.

Przez cały dzień prowadzone były rozmowy z zaproszonymi gośćmi i poruszane ciekawe tematy, takie jak: promocja czytelnictwa, pisanie mądrych bajek dla dzieci i co one wnoszą w wychowanie młodego pokolenia, tolerancja i empatia wobec innych, o rozwoju młodych ludzi w kierunku dziennikarstwa, twórczość lokalnych seniorów, jak napisać i samodzielnie wydać książkę.

Festiwal Książki to wydarzenie, które miało na celu promocję czytelnictwa, lokalnych autorów i twórców a także promocję Miechowa i jego walorów turystycznych i rekreacyjnych.

Patronat honorowy objął Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miechów, Gołcza i Słaboszów.


Submit Your Photo